Mandaldan Saksı Yapımı

Evinizi Dikkat Çekici Hale Getirecek 18 Öneri

Cam Kavanozdan Lamba Yapımı

Küvet Temizliği Nasıl Yapılır?

Led Tv Temizliği Nasıl Yapılır?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Nasıl Yapılır 1 Kasım 2016
173

Eskiden kullanılan tüplü televizyonların temizlenmesi işlemi için çok özen göstermiyorduk. Annelerimiz tüplü televizyonun her tarafını aynı usulle temizliyordu. Nemli bir bez ve kurulama bezi bu tip televizyonların temizlenmesi için çoğu zaman yeterli oluyordu ama led tv temizliği daha farklıdır.

Teknolojinin ilerlemesiyle ortaya çıkan yeni ürünler çoğu dış etkene karşı daha hassas üretilmişlerdir. Özellikle de ekranları, teknolojisi yeni fakat temizliği özen isteyen bir yapıdadır.

Led tv temizliği için televizyonunuzu iki farklı bölüm halinde düşünmek gerekiyor. Birinci bölümü ekranı, diğer bölümü ise ekranın dışında kalan plastik aksamlarıdır. Bunların temizliğinin nasıl yapıldığına gelin beraber bakalım.

LED Tv cam temizliği

LED ekran nasıl temizlenir

Led tv temizliği nasıl yapılır

Led televizyonlarınızın ekran üretimleri özellikle gün ışığında görünebilme özelliklerini barındırmaları ile ön plana çıkmaktadır.

Aynı zamanda ekranları çarpmalara ve katı cisimlerin çizilmelerine karşı da dayanıklı değildir. Bu özellikleri göz önüne alındığında led tv temizliği için uygun malzemeler edinmemiz gerekir.

Bu malzemeler şunlardır:
* Mikro fiber bez
* Led tv temizliği için üretilmiş sprey ya da sirkeli su

Temizliğe başlamadan önce şunu belirtmekte fayda var. Led tv için ayırdığınız özel bir mikro fiber bez olmalı ve bu bezi diğer temizlik işlerinde asla kullanmamalısınız.

Çünkü mikro fiber özelliği başka işlerde kullanıldığı zaman ortadan kalkabiliyor. Bu da led televizyonunuza zarar verebilir.

Temizlik öncesinde ekranınızı kapatın. Kapalı ekrandaki toz ve lekeleri daha iyi fark ettiğinizi göreceksiniz. Özellikle eğik açı ile televizyona baktığınızda tozlar ortaya çıkacaktır.

Öncelikle mikro fiber beziniz ile tozları alın. Led tv temizliği için özel olarak üretilmiş spreyi ekrana püskürtün ve yavaş bir şekilde ekranı silin.

Bu temizliği yaparken asla kâğıt havlu, peçete, tuvalet kâğıdı gibi sert temizleme malzemeleri kullanmayın. Her ne kadar bazı kaynaklarda sirkeli su kullanılabileceği söylense de çoğu televizyon üreticisi özel solüsyonların kullanılmasının daha doğru olacağını belirtirler.

Televizyonunuzun plastik aksamını nemli bir bezle temizleyebilirsiniz. Bu işlemi yaparken ekrana taşırmamaya dikkat edin.

LCD ekranların temizliği bir yana önemli elektronik eşyaların başında gelen klimaların temizliğini de unutmamak gerekiyor. Klima temizliği nasıl yapılır merak edenler için daha önce yazdığım yazıyı okumanızı öneriyorum.

LED Tv temizliği için set

LED ekran temizleme seti

LED ekran temizleme seti

Piyasada yer alan led tv temizliği için kullanılan bu setlerde dikkat etmeniz gereken nokta alkol içermemesi ve kaliteli kimyasallara sahip olmasıdır.

Bu setlerde genellikle küçük fırça, mikro fiber bez ve solüsyon bulunmaktadır. Uygulama talimatına uyarak mükemmel sonuçlar almak elinizde.

LED tv nasıl temizlenir videolu anlatım

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

Facebook'ta Takip Edin!


İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Balkonda Şenlik Zamanı

Balkonda Şenlik Zamanı

26 Mayıs 2015
3.079
Emaye Tencereden Obje Yapımı

Emaye Tencereden Obje Yapımı

9 Ocak 2016
3.633
En İyi 22 Modern Salon Dekorasyonu

En İyi 22 Modern Salon Dekorasyonu

2 Ağustos 2015
6.098
Çamaşır Makinesi Seçimi

Çamaşır Makinesi Seçimi

18 Mayıs 2015
2.043
Dekorasyonda Taş Duvar Kaplama

Dekorasyonda Taş Duvar Kaplama

18 Ağustos 2015
2.321