Hayalleri Süsleyen Dünyanın En Güzel Bahçeli Evleri

Tatlı Rüyalara Dalacağınız 3 Boyutlu Örtü Modelleri

Antika Halı Modellerinin Dekorasyon Etkileri

Aspiratör Filtresi Temizliği Nasıl Yapılır?

Küvet Temizliği Nasıl Yapılır?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Nasıl Yapılır 29 Ekim 2016
306

Özellikle yaz aylarında sık kullanılan banyolarda temizlik aralığını sıklaştırmak gerekir. Nemli bir bölgede yaşıyorsanız ve banyoyu da sık kullanan bir aileniz varsa küvet temizliği olmazsa olmaz hijyen kurallarındandır.

Vücut ile doğrudan temasın olması sebebiyle küvetlerinizdeki bakteri, mantar, virüs vb. hastalık üreten yapılar vücudunuza çok kolay geçebilir ve sizi hasta yapabilir.

Hassas derilere sahip insanların banyo gibi ortak kullanım alanlarının kirli olmasından kaynaklı rahatsızlıkları çok çabuk ortaya çıkmaktadır.

Kirli, kireçlenmiş, parlamayan hatta bazı köşeleri küflenmiş bir küvette kim temizlenmek ister? Tabii ki kimse istemez.

Sararan küvet için temizlik

Küvet temizliği nasıl yapılır

Küvet temizliği nasıl yapılır

Küvet temizliği için temel kural şudur: Haftada bir hiç olmazsa da on beş günde bir temizlik yapılmalıdır.

Temizlik aralıkları uzadıkça kirlenen küvetin temizlenmesi bir o kadar zor olacak üstelik kullandığınız temizlik malzemesinin miktarı dolayısıyla da küvetiniz için kullanılan kimyasal madde oranı artmış olacaktır.

Bazı küvetler aylarca temizlenmemektedir. Yeni taşındığınız bir evde böyle bir durumla karşılaşırsanız küvetin etrafında sararmaların ve küflenmelerin de başladığına şahit olacaksınız.

Küvet temizliğinin öncesinde kirleri yumuşatmak ve kirlerin daha kolay çıkmasını sağlamak için sıcak suyla küvetinizin her yerini ıslatın.

Piyasada satılan krem temizleyicilerin yanında çamaşır suyu küvet temizliği için en büyük yardımcınızdır. Çamaşır suyunu kıyı köşe küvetinizin her yerinde kullanabilirsiniz.

Kullandığınız çamaşır suyunun köşe bağlantılarına ulaşmasını sağlamak için kullanılmayan, eski bir diş fırçası ya da küçük bir fırça tedarik edin.

Çamaşır suyu uygulandıktan sonra küvet temizliğinde hemen fırçalamaya geçmeyin. Biraz bekleyin kirler bir süre sonra ortaya çıkacaktır. Fırçalama ve ovma işlemi bittikten sonra iyice durulamayı unutmayın.

Banyo ve küvet temizliği yaparken bir türlü temizleyemediğiniz fayans araları için üzülüyorsanız, artık üzülmeyin. Fayans araları nasıl temizlenir isimli konumu okuyarak kolayca fayans aralarını beyazlatabilirsiniz.

Küvet temizliği ürünleri

Kolay küvet temizliği

Kolay küvet temizliğinde kullanabileceğiniz ürünler

Küvetinizin temizliği için birçok markanın birçok farklı ürünü var. Bunlardan bir kısmı krem deterjan şeklindeyken bir kısmı sıvı olarak satılır. Püskürtmeli pratik küvet temizliği ürünlerinin de olduğunu biliyoruz.

Evde daha doğal bir ürün istiyorsanız yarım bardak limon tuzunu iki bardak su içinde eriterek küvetinizin kirli bölgelerine uygulayabilirsiniz.

Küvet musluklarının parlaması için de beze sıkacağınız az miktardaki diş macunu işinizi fazlasıyla görecektir.

Küvet temizliği nasıl yapılır videolu anlatımı

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

Sponsor
İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Dekorasyonda Boy Aynaları

Dekorasyonda Boy Aynaları

29 Nisan 2015
4.127
Anne Yanı Beşikler

Anne Yanı Beşikler

2 Eylül 2015
3.473
Balkonda Şenlik Zamanı

Balkonda Şenlik Zamanı

26 Mayıs 2015
3.125
Bereketli Ramazan Sofraları

Bereketli Ramazan Sofraları

21 Haziran 2015
1.160
Çocuklar için Paletten Minik Ev

Çocuklar için Paletten Minik Ev

16 Ağustos 2015
6.657
Harika Dekoratif Aksesuarlar

Harika Dekoratif Aksesuarlar

3 Temmuz 2015
2.497
Evin Dekoru Nasıl Olmalı?

Evin Dekoru Nasıl Olmalı?

23 Haziran 2015
2.204
Renkli Mutfak Masaları

Renkli Mutfak Masaları

28 Ağustos 2015
3.199