Kışlık Dekoratif Örgü Fikirleri

Yuvarlak Pullu Ombre Yastık Yapımı

3 Sessiz Elektrikli Süpürge Tavsiyesi

Trimline Modüler Bölme Duvar

Küçük Balkon Dekorasyon Önerileri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 1 Mayıs 2015
7.334

Evlerin güzelliğine güzellik katan en önemli alanlardan bir tanesi de balkonlardır. Pek tabiidir ki, balkonlar her evde istenilen ölçüde olamayabiliyor ancak “gönüllerin sığdığı yere her şey sığar” mantığıyla hareket ettiğimizde balkonların dekorasyonunda da doğru yolu bulmak mümkündür. Bu yazımızda sizler için küçük balkon dekorasyon konusu üzerine önerileri ve yapmanız gerekenleri sunacağız.

balkon-dekorasyon-fikirleri

Balkon keyfi

Küçük balkon dekorasyonu yapılırken alanın yeterince geniş olmaması ve birtakım zorluklar dekorasyon işlerinizi içinden çıkılmaz hale sokabilmektedir. Bu küçük ancak değerli alanları en güzel şekilde dekore etmek ve iyi atmosfer kazandırmak mümkündür. Yaz akşamlarının keyifli dost meclislerini balkonda yapmak hele ki mis kokan rengârenk çiçekler arasında yapmak harika bir durum.kucuk-balkonlar-ve-yapilmasi-gerekenler

Balkonlar büyüyor

Küçük balkon dekorasyonunda yapılacak işlerin başında balkonda kullanacağınız mobilyaların katlanabilir ve gizlenebilir olmasına dikkat etmek olacaktır. Bu şekilde yapacağınız küçük hamleler size daha geniş bir yaşam alanı sağlayacağı gibi size de ayrı bir keyif verecektir.

kucuk-balkon-mobilyasi

Rengârenk balkonlar

Küçük balkonların dekorasyonunda dikkat edilecek bir diğer durum da balkonda kullanılacak renklerin çeşitliliği ve canlı olması. Çiçeklerle yaratacağınız atmosfer balkonunuza can katacak, bu küçük alanların çok sevimli alanlar haline gelmesini sağlayacaktır.

2014-kucuk-balkon-dekoru

Canlı renklerle donatılacak çiçeklerin yanında kullanacağınız dekoratif renkli aksesuarlar da balkonunuzun renk ahengine büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Çiçekleri sergileyebileceğiniz balkonlarda aynı zamanda el emeklerinizi de sergilemeniz size ve balkonunuza hayat verecektir. Değişik kumaş parçalarından renkli dekoratif ürünlerinizi koyabilir, tavana ve korkuluklara yapacağınız çiçek cepleriyle balkonunuzu çok hoş bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ayrıca eski ahşap paletler ve pencere rüzgârlıklarından yapılacak bir çiçek duvar alanı sizin hem bütçenizi koruyacak hem de balkonunuza daha geniş alanlar kazandıracaktır.

balkon-susleri

Masa sandalye gibi eşyaları koymakta zorluk çektiğiniz balkonlar için tasarlayacağınız modern ve klasik tarzda bir oturma köşesi veya yapılacak rengârenk yer yastıkları balkonunuzu canlandırmak adına yapacağınız işler arasında.

Sizlere bu yazımızda küçük balkon dekorasyon önerilerimizi sunduk. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Aşağıdaki galerimizi de inceleyerek balkonlarınıza yapacağınız renkli dokunuşları daha canlı bir şekilde görebilirsiniz. Sevdiklerinizle eğleneceğiniz güzel bir yaşam alanı hazırlamanız dileğiyle…

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

nesli kara 6 Ocak 2016

Küçük balkon dekorasyonu fikirleri ile harika mekanlar yaratabiliyorsunuz. Teşekkürler dekordiyon 🙂

Sponsor
İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Banyolarda Küvet mi, Duş mu?

Banyolarda Küvet mi, Duş mu?

30 Nisan 2015
5.819
İstikbal Yemek Odası Takımı

İstikbal Yemek Odası Takımı

26 Ağustos 2015
2.430
2016 Ev Dekorasyon Trendleri

2016 Ev Dekorasyon Trendleri

7 Mart 2016
1.948
Dekoratif Bahçe Ürünleri

Dekoratif Bahçe Ürünleri

17 Temmuz 2015
4.280
Renkli Sandalye ve Minder Yapımı

Renkli Sandalye ve Minder Yapımı

15 Kasım 2015
3.653