İçinizi Isıtacak 10 Sonbahar Dekorasyon Fikri

Giyinme Odası Dekorasyon Önerileri

Yüzde 50 Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Tembellerin Hayır Diyemeyeceği 17 Muhteşem Ofis

Banyoyu İşlevsel Kullanmanın 6 Pratik Yolu

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 14 Temmuz 2016
1.833

Banyoları daha kullanışlı hale getirmek her zaman mümkün. Tüm ailenin kullandığı banyoyu daha işlevsel hale getirmek için sizlere 6 pratik çözüm önerisi hazırladık. İşlevsel banyo kullanımı için aşağıdaki önerilere kulak verin.

İşlevsel banyo kullanımı

İşlevsel banyo kullanımı

İşlevsel banyo kullanımı nasıl olur?

1. Yeden tasarruf sağlayın

Banyoyu daha düzenli hale getirmek için mutlaka yerden tasarruf sağlamak gerekiyor. Geniş bir görünüme sahip lavabo dolabının düzenini sağlarken çok hızlı kapaklı dolaplar yerine daha yavaş kapanan dolap kapakları tercih edilmelidir.

Bununla birlikte kaloriferi üst duvar kısmına yerleştirmek zaten kısıtlı alanı olan banyoyu genişletmek için önemli bir adımdır.

İşlevsel banyo kullanımı

İşlevsel banyo kullanımı

2. Yeni depolama alanları belirleyin

Çift kapaklı dolaplar mı kullanıyorsunuz? Aydınlatmalı dolaplı aynalar banyonuzda size eşyalarınızı saklamak için yer açıyor. Ayrıca banyonuzda farklı bir saklama alanı yaratıyor.

Aydınlatmalı ve aynalı dolaplar sayesinde işinizi çok kolay görüyorsunuz. Aydınlatmalı dolaplar sayesinde kadınlara makyaj yapma konusunda, erkeklere de tıraş olma konusunda çok yardımcı oluyor.

İşlevsel banyo kullanımı

İşlevsel banyo kullanımı

3. Yıkanabilir diş fırçalık

Diş fırçanızın içi sürekli kirlendiği için sürekli yıkamak zorunda kalıyoruz. Ve buda bize sorun oluyor. Nasıl bulaşıkları yıkayan bir bulaşık makinesi varsa artık diş fırçanızı yıkayan bir fırçanın da bulaşık makinesi var. Bu sayede diş fırçanızı kolaylıkla yıkayabilirsiniz. Böylece hem daha çok zaman kazanırsınız hem de hijyenik olabilirsiniz.

Banyo çocuk basamağı

Banyo çocuk basamağı

4. Rahat ulaşsın

Lavabonuz yüksekte mi? Çocuğunuzun boyu lavaboya ulaşamıyor mu?

Çok pratik bir yolu var. Çocuk basamakları var artık. Hem çocuğunuzun lavaboya rahat bir şekilde ulaşmasına hem de çocuğunuzun özel eşyalarını saklamasına yardımcı oluyor.

İşlevsel banyo fikirleri

İşlevsel banyo fikirleri

 

5. Deterjanlar ortadan kalksın

Banyonuzu dağınık görmek istemiyorsanız, dağınık ortamı sevmiyorsanız artık duşa kabinin içerisinde gizli çekmeceler var.

Bunlar size her türlü konuda yardımcı olacak. Özelikle de banyoda deterjanlarınızı kaldırmanıza yardımcı olacak. Ayrıca bu gizli çekmece çocuğunuzda her türü konuda yardımcı olacak.

İşlevsel banyo kullanımı

İşlevsel banyo kullanımı

6. Kirli ve temiz çamaşırlar ayrılıyor

Kirli ve temiz çamaşırları nereye koyacağım diye dert etmenize gerek yok. Artık lavobalarınızın altında koruyabileceğiniz tekerlekli kirliler ve temiz çamaşırlar için bir boy dolabı var.

Bu yazımda sizlere banyoyu işlevsel kullanmanın 6 farklı yolunu sizlerle paylaştım. Banyo mobilyaları için www.vitra.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Küçük Banyo Dekorasyonu için 21 Pratik Öneri - Ev Dekorasyon Fikirleri on 19 Şubat 2017

Sponsor
İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Dekupaj Nasıl Yapılır?

Dekupaj Nasıl Yapılır?

14 Mart 2017
95
Ahşap Bebek Beşikleri

Ahşap Bebek Beşikleri

15 Temmuz 2015
4.272
Emaye Tencereden Obje Yapımı

Emaye Tencereden Obje Yapımı

9 Ocak 2016
4.024
Rustik Yemek Odası Fikirleri

Rustik Yemek Odası Fikirleri

1 Mart 2016
1.653
İstikbal Sehpa Modelleri

İstikbal Sehpa Modelleri

20 Haziran 2015
2.717
Dekorasyonda Deniz Aksesuarları

Dekorasyonda Deniz Aksesuarları

26 Haziran 2015
2.006