Oldukça Kullanışlı Kitaplık Modelleri

Çevre Dostu Ürünlere Yönelmeliyiz

Dar Yaşam Alanını Geniş Göstermenin 5 Püf Noktası

Ahşap Makaradan Sehpa ve Kitaplık Yapımı

Ferah Ofis Ortamı Nasıl Sağlanır?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Nasıl Yapılır 21 Aralık 2016
36

Günlük çalışma koşulları nedeniyle vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz ofislerin de görünümleri oldukça önemlidir. En az evlerin dekorasyonlarına verilen önem kadar ofislerin de dekorasyonlarına önem verilmesi gerekir.

Evde daha çok dinlenme ortamları için bile dekorasyon konusunda son derece titiz davranırken söz konusu ofislerde yani en çok odaklanmamız gereken alanlarda da dekorasyon asla es geçilemez.

Bu denli stresli ve yoğun iş koşulları altında çalışırken ise kafanızı kaldırdığınız anda sizleri yoran değil, aksine içinizi ferahlatan bir görüntü görmelisiniz. Sadece birkaç adım ile sizlere uygun ofisleri tasarlayabilirsiniz.

İşte ferah ofis ortamı için yapmanız gerekenler!

Ferah ofis ortamı

İlk olarak ofislerde mobilya seçimi oldukça önemlidir. Eğer ki ofiste sürekli evraklarla ilgileniyorsanız geniş bir masaya ihtiyacınız var.

Özelikle de geniş çekmeceleri olan bir masa ya da masanın arkasında evrakların konulabileceği raflı bir dolap işinize yarayacaktır.

Böylelikle masa üzerinde evrak birikimi olmayacağından dolayı masa daha ferah görünecektir. Ofisi ferah göstermenin diğer bir yol ise dolapları duvara gömmeli bir şekilde yapmaktır.

Gün içinde iş yerinde yaşadığınız stresi azaltmak için ise ofis duvar renkleri açık tonlarda kullanılmalı. Bej, krem ve beyaz ofis için en ideal tonlardır.

Bu şekilde stres azalacak olup daha dinç bir şekilde çalışabilirsiniz. Ayrıca lambader ile de ofise daha sıcak bir hava vermeniz mümkün.

Ofise misafir olacak olanlar için ise koltuklar geniş ve konforlu olmalı. Bu şekilde dinlenme süreleri de iyi değerlendirilebilir.

Eğer ofis dar bir yapıya sahipse gereksiz olan eşyalar ofis içerisinde bulundurulmamalı. Hem sade hem de şık bir görünüme sahip olan ofisler aynı zamanda ferah bir yapıya da bürünecektir.

Ofislerde mobilya seçimi kullanılacak renkler

Ofislerde mobilya seçimi

Ofiste kullanılan eşyaların beyaz, mavi, yeşil ya da ahşap olması da ferah bir ortam yaratacak ve bu renklerden sıkılmamanızı sağlayacak.

Ofiste bulunan masanın arkasında uzun bir dolap bulunmamalı. Bu durum ortamı boğacağından daha naif görünen eşyalar kullanılmalı. Küçük raflar ile bu rafların üzerine koyacağınız ödüller ya da plaketler de ortamın havasını ısındıracaktır.

Hem de gelen misafirler ve müşterilere de bu ödüller il güven aşılanabilir. Diğer yandan baktığınız ödüller sizlere çalışma saatleri içinde motive de verebilir.

Ofislerde yer alan toplantı odalarının da dekorasyonuna önem verilmeli ve ferah bir ortam oluşturulmalı. Eğer geniş bir oda var ise U şeklinde bir masa hazırlanabilir.

Ancak dar bir oda ise yuvarlak masa kullanılmalı ve ofis daraltılmamalıdır. Mutlaka kullanılan ışık beyaz renkte olmalı ve ortam boğulmamalı.

Evrakların ve dosyaların bir düzeni olmalı ve hangi evrakın nerede olduğu bilinmeli. Düzenli bir yerleştirme yapıldığı anda ofis karmaşadan uzak olacak ve aradığınızı kolaylıkla bulabileceksiniz.

Temizlik ise ferah ofis ortamları için oldukça önemli. Sizin dikkatinizi dağıtmaması için etraf temiz olmalı ve kötü kokulardan da arındırılmalı.

Eğer geniş bir ofis ortamı var ise dinlenme köşelerinden yardım alınabilir. Gün içindeki yorgunluklar burada bulunan dergilerle ve sıcak bir kahveyle atlatılabilir.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

Facebook'ta Takip Edin!


İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Gelin Buketi Tasarımları

Gelin Buketi Tasarımları

11 Temmuz 2015
1.801
Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

23 Temmuz 2016
4.207
Çimstone Mutfak Tezgahı Uygulaması

Çimstone Mutfak Tezgahı Uygulaması

23 Ağustos 2016
3.024
Mükemmel Bahçe Salıncakları

Mükemmel Bahçe Salıncakları

6 Ağustos 2015
3.863