Dekorasyonu Tamamlayan 20 Harika English Home Halı Kilim Modeli

Hayvan Figürlü Dekoratif Eşyalar

Beyaz Eşya, Bulaşık Makinesi Alırken Dikkatli Olun!

Hasır ipten Sepet Nasıl Yapılır?

Feng Shui Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Nasıl Yapılır 13 Aralık 2016
45

Tabiatla iç içe bir yaşam enerjisine sahip olmayı kim istemez ki? Çoğu karmaşık ve uygulaması da bir o kadar zor görünen Feng shui ev dekorasyonu için size bir takım pratik bilgiler sunmak istiyorum.

Öncelikle Feng Shui’nin hangi anlama geldiğini ve ne vadettiğine bakalım.

Feng Shui, rüzgâr ve su anlamına gelen enerji akışı ile ilgili eski bir Çin öğretisidir. Tabiat, yaratılışı itibariyle mükemmel bir dengeye sahiptir.

Feng shui nedir

İnsanlar bu sebeple beton ve metallerle örülü yapay mekânlardan uzaklaşıp doğa ile iç içe olduğunda tarifsiz bir mutluluk ve enerji hissederler.

Eskilerin toprağın vücudumuzdaki elektrik yükünü aldığını söylemesi gibi tabiattaki denge ve enerji de bize bunu sağlar. İşte aynı dengeyi evimizde de küçük değişikliklerle sağlayabiliriz.

Feng shui ev dekorasyonu

Feng shui ev dekorasyonu renkler

Feng Shui’de renkler önemli bir yere sahiptir. Siyah kariyeri, mor zenginliği, mavi bilgiyi, yeşil iletişimi, kırmızı ünü, pembe evlilik veya ilişkiyi, beyaz saflık ve yaratıcılığı, gri ise yardımseverliği temsil eder.

Enerjinizin olumsuz etkilenmesini istemiyorsanız evinize feng shui felsefesine uygun olsa bile sevmediğiniz bir rengi sokmayın.

Feng shui dekorasyon örnekleri

Feng shui ev dekorasyonu için yönlerin anlamlarına uygun düzenlemeler yapmamız gerekir. Elinize aldığını bir pusulanın serbest bırakılmış halinin gösterdiği Kuzey yönü feng shui ev dekorasyonu için kariyer anlamına gelmektedir.

Evinizi bu temel yönü esas alarak döşeyebilirsiniz. Peki, işi ayrıntıya boğmadan evimizle ilgili başka neler yapabiliriz onları maddeleyelim:

a) Evimiz her daim toplu olmalı istediğimiz her şeye kolayca ulaşabilmeliyiz.

b) Evimizde bozuk, kırık, kullanılmayan kenarda kalmış bir eşya olmamalı. Varsa bunları ya tamir ettirmeli, fonksiyonunu eda eder hale getirmeli ya da evimizden derhal uzaklaştırmalıyız.

c) Evi her gün havalandırmalıyız. Bunu yaparken karşılıklı pencere açmamaya dikkat edin bu feng shui ev dekorasyonu düzenine aykırı bir harekettir. Sebebi de cereyan yapması ve enerji akışının çok hızlı ve yoğun olmasını sağlamasıdır.

d) Evinizde kuru çiçekler, hayvan postları bulunmamalıdır.

e) Yatak odanızda yataktan kalktığınız gibi görebileceğiniz bir ayna olmamalıdır.

f) Yatak odanızda herhangi bir elektronik eşya olmamalıdır.

 

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

Facebook'ta Takip Edin!


İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Gelin Buketi Tasarımları

Gelin Buketi Tasarımları

11 Temmuz 2015
1.801
Emaye Tencereden Obje Yapımı

Emaye Tencereden Obje Yapımı

9 Ocak 2016
3.636
Dekorasyonda Boy Aynaları

Dekorasyonda Boy Aynaları

29 Nisan 2015
4.045
Mandaldan Saksı Yapımı

Mandaldan Saksı Yapımı

11 Eylül 2015
2.744