Şaşıp Kalacağınız Düğmelerle Yapılan 17 Düğme Sanatı

Amerikan Kapı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Ayrıntı

Dondurma Çubuğundan Çay Altlığı Yapılışı

Dikişsiz Emoji Yastık Yapımı Videolu

Çocukluğunuzu Hatırlatacak 24 Çocuk Odası Duvar Dekorasyonu

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 25 Haziran 2016
1.629

Çocuk odası dekorasyonu ile ilgili ne kaleme alırsam alayım insanın çocukluğuna dönesi geliyor. Bu yazımda çok eğleneceğiniz 24 çocuk odası duvar dekorasyonu fikri ile karşınızdayım.

Birbirinden farklı ve estetik çizgilerle tasarlanmış duvar dekorasyonlarının temelinde çocuklar yer alıyor. Çocukların hayal dünyalarını beslemeyi hedefleyen dekorcular, aynı zamanda onların eğlenceli vakit geçirmesini de özellikle düşünmüşler diyebilirim.

Binbir rengi barındıran hangisinin daha güzel olduğunu kestirmekte zorlanacağınız tasarımları incelemeden önce kısa kısa bilgiler sunmak isterim.

Çocuk odası dekorasyonu yapılmadan önce mutlaka çocuğunuzun bireysel özelliklerini dikkatle incelemelisiniz. Çocuğunuzun cinsiyetinden tutunda istek ve ihtiyaçlarını baz alacağınız bir dekorasyon anlayışı, çocuğunuzu çok mutlu edecek dolayısı ile siz de mutlu olacaksınız.

Mesela çocuğunuz erkek ise maviye dönük renklerden oluşan duvar dekorasyon fikri daha doğru olurken çocuğunuz eğer kız ise pembe ve tonlarının yer aldığı figürleri kullanmanızda fayda var.

Bir de çocuklarınızın o yaşlarda heyecan ve sevgiyle takip ettikleri kahramanların görsellerini çocuğunuz için hazırlasanız iyi edersiniz.

Mesela çocuğunuz “Şirinler”deki Şirin Baba ya da Gözlüklü Şirin’i ilgiyle takip ediyorsa bu kahramanların görsellerini çocuk odası duvar dekorasyonu için bulmanız şart görünüyor 🙂

Lafı çok uzatmadan sizler için hazırladığım çocuk odası duvar dekorasyonu fikirlerimi sunayım:

1. Yavrunuza özel isimli duvar dekorasyon fikirleri

Çocuk odası duvar fikirleri

Çocuk odası duvar fikirleri

Bebeğinize ya da çocuğunuza özel olarak tasarlayabileceğiniz isimli duvar dekorasyon fikri, gerçek manada benim çok hoşuma gitti. Hem kendi yavrunuza özel bir tasarımda olması hem de kullanılacak renklerle ortama bir renk getirecek olan bu güzel fikri mutlaka deneyin.

2. Rengarenk işlevsel duvar fikirleri

Çocuk odası duvar renkleri

Çocuk odası duvar renkleri

Çocuk odasını sade döşediyseniz ve biraz renk olsun derseniz görseldeki duvar dekorasyon fikrini önerebilirim sizlere. Hem çocuğunuzun boyunu zamanla ölçer hem de mekana renk katmış olursunuz.

3. Eğlenceli çocuk odası duvar dekorasyon fikri

Çocuk odası renklendirme

Çocuk odası renklendirme

Çocuğunuz için eğlenceli bir çocuk odası dekorasyonu düşünüyorsanız ona hayvanat bahçesini sunmalısınız. Nasıl mı? Diye sormayın duvarları değerlendirin. Birbirinden güzel çıkartmalarla duvarları renklendirin. Sıra dışı bir çocuk odası tasarımı çocuğunuz için harika bir hediye demektir.

Sizlere daha farklı fikirlerim de var. Bunların hepsini galeride topladım. Aşağıda çocuk odası duvar dekorasyonu galerisini inceleyerek farklı fikirlere ulaşabilirsiniz.

Çocuk odası duvar dekorasyonu

Duvar dekorasyonlarını incelemek için görselin üzerine tıklayın.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

Sponsor
İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
İpten Saksı Yapımı

İpten Saksı Yapımı

27 Temmuz 2015
3.370
Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkon Dekorasyon Fikirleri

5 Mayıs 2015
3.940
Dergiden Kapı Süsü Yapımı

Dergiden Kapı Süsü Yapımı

23 Temmuz 2015
5.019
Çocuk Odası Raf Modelleri

Çocuk Odası Raf Modelleri

25 Şubat 2016
3.653
Renkli Mutfak Masaları

Renkli Mutfak Masaları

28 Ağustos 2015
3.247
Pembe Yatak Odası Dekorasyonu

Pembe Yatak Odası Dekorasyonu

1 Mayıs 2015
7.200
Ahşap Bebek Beşikleri

Ahşap Bebek Beşikleri

15 Temmuz 2015
4.351