2016 Ev Dekorasyon Trendleri

Bebek Odası için 25 Keçe Kapı Süsü Örneği

En Güzel Açık Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Çamaşır Makinesi Kireci Nasıl Temizlenir?

Beşik ve Bebek Karyolası Almadan Önce Bilmeniz Gereken 10 Bilgi

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Mobilya 6 Ocak 2017
36

Çocuk bekleyen anne-baba adayları için tatlı bir telaş vardır. Bu telaşın bir bölümünü de beşik ve bebek karyolası seçimi oluşturur. İşte size bu konuda işinize yarayacak bilgiler.

Bebek karyolası almadan önce dikkat!

Bebek karyolası seçimi nasıl yapılır

Bebek karyolası almadan önce dikkat

Evin ve bebeğinizi yatıracağınız odanın durumuna göre ya bebek karyolası ya da park beşik almalısınız. İki ürünün de kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunur. Genel olarak bebek karyolası ya da beşik alırken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

1) Bebek karyolası bebeğiniz için sağlıklı bir uykunun vazgeçilmezidir. Bebek karyolası almadan önce bu kuralı her zaman göz önünde bulundurun.

2) Parmaklıklarının arası 6 cm. den fazla olmamalıdır. Büyük parmaklıklı beşiklere bebeklerin kafası sıkışabilir.

3) Karyola ya da beşiklerin herhangi bir bölümü insan sağlığına zarar veren bir maddeden üretilmemiş olmalıdır.

4) Bebek karyolası almadan önce karyolanın ayarlanabilir olduğundan emin olun. Satın aldığınız yerden ayarlanması ile ilgili bilgiye mutlaka alın hatta sizin önünüzde ayarlamalarını isteyin.

Beşik ve bebek karyolası

5) Bebek karyolası üzerinde yer alan oyuncakların bebeklerin uzanamayacağı yükseklikte olmasına dikkat edin. Bebeğiniz bunlara uzanırsa oyuncakları sizin kontrolünüzde oynayamayacağı için bebeğiniz zarar görebilir.

Bebeğiniz için alacağınız beşik konusunda kararsız kaldıysanız daha önce yazdığım ahşap bebek beşikleri yazımı okuyabilirsiniz.

Anne yanı beşikler yazımı okuyarak farklı tarz beşikler hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Bebek karyolası alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bebek karyolası almadan önce aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurmakta fayda var.

6) Ahşap bebek karyolası almadan önce özellikle çevresini iyi kontrol etmek gerekir. Köşelerde kalmış kıymıklar bebeğe zarar verebilir.

7) Eğer bebeğinizin yatağını değiştirmek zorunda kalacaksanız bebek karyolası almadan önce iyi düşünmeniz gerekir. Ahşap olan karyolalar genellikle sabittir. Son dönemde bazı karyolalara tekerlek ilave edilse de ihtiyaca göre bir seçim yapmak daha doğru olacaktır.

Bebek karyolası

8) Markası, üretim yeri, firması belli olmayan ürünleri alarak kendinizi riske atmayın. Bu ürünler belki ucuz görülebilir ancak uzun vadede gerek sağlık gerekse dayanıklılık açısından sizi tatmin etmeyecektir.

9) Bebek karyolası almadan önce mağazada karyolanın parmaklarını yerinden oynatmaya çalışın. Eğer parmaklıklar yerinden çıkacak gibi oluyorsa o üründen uzaklaşabilirsiniz. Çünkü bebek karyolasında en önemli kriterlerden biri de güvenliktir.

10) Genellikle bebek karyolası ile beraber satılan bebek yataklarının sertliği, kullanılan malzemenin sağlıklı olması da dikkat etmeniz gereken diğer bir özelliktir.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

Bunlar da var!
Modern Lavabo Tuvalet Modelleri

Modern Lavabo Tuvalet Modelleri

21 Şubat 2016
1.588
Dekorasyonda Yeşil Renk Stili

Dekorasyonda Yeşil Renk Stili

18 Haziran 2015
1.030
Online Dekorasyon Siteleri

Online Dekorasyon Siteleri

21 Mayıs 2015
2.160
Dekorasyonda Renk Nedir?

Dekorasyonda Renk Nedir?

30 Nisan 2015
1.903
Nazar Boncuğu Ev Dekorasyonu

Nazar Boncuğu Ev Dekorasyonu

10 Eylül 2015
2.895