Çocukluğunuzu Hatırlatacak 24 Çocuk Odası Duvar Dekorasyonu

Malzemeleri Dönüştürme Zamanı: Alüminyum Yan Sehpa

Avangard Salon Takımı ile Tasarım Fikirleri

Dekorasyon’da Evinizin Sesini Dinleyin!

Hayalinizdeki Ev Acun Ilıca’nın Evi Olabilir

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 1 Aralık 2015
30.043

Bugün sizlerle hayallerinizi süsleyecek nitelikte bir ev dekorasyonuna tanıklık edeceğiz. Televizyonlarda yaptığı programlarla her zaman dikkatimizi ve ilgimizi çeken Acun Ilıca’nın evi mercek altında!

Acun Ilıca’nın evi için söylenecek o kadar çok şey var ki, nereden başlasam bilemiyorum. Acun Bey’in yazımıza konu olan bu evi 2009 yılında Beykoz’da satın almış.

Beykoz’daki Casa Nova Sitesi’nde bulunan 3 katlı villa tam olarak 650 metrekare büyüklüğe sahip. Ayrıca evin tam 12 odası olduğunu söylemek gerekiyor. Küçük bir saray diyebiliriz. 🙂

Evin genel dekorasyonu için her şey özenle dekore edilmiş diyebiliriz. Tüm ayrıntılara önem vererek mükemmel bir ev dekorasyonu ortaya çıkmış diyebiliriz. Yazımızın sonunda Acun Ilıca’nın evini kimin dekore ettiğini de paylaşacağız. Şimdi sizinle detaylara bir göz atalım:

Acun Ilıca'nın evi

Acun Ilıca’nın evi

Acun Ilıca’nın salon dekorasyonu

Evin salonundan başlamak istedim. Ne kadar ferah değil mi? İnsanın içi açılıyor. Şu renklerin uyumuna ne demeli?

Acun Ilıca’nın salon dekorasyonu için beyaz renklerin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Mobilyada kullanılan beyaz renkler ile duvar rengi aynı renk. Perdelerde beyaza yakın bir tonda tercih edilmiş.

Bu kadar beyaz renk kullanımı fazla gibi görünse de yardımcı renklerden yararlanarak denge sağlanmış. Özellikle kullanılan fıstık yeşili ve pembe renkleri ortamı oldukça hareketlendirmiş. Ben Acun Ilıca’nın evi için tercih ettiği salon dekorasyonu fikirlerini beğendim, ya siz?

Acun Ilıca'nın evi

Acun Ilıca’nın evi

 

Acun Ilıca’nın evi için seçtiği yemek masası da salon ile bütünleşmiş. Renk olarak yine beyaz renk tercihi yapılırken yine ortamı hareketlendirmek için birçok deseni ve rengi bulunan biraz antika görünüme sahip bir halı kullanılmış.

Salon dekorasyonuna uydurmak için kullanılan fıstık yeşili ve pembe-fuşya yardımcı renkler de dekorasyonu tamamlamış. Perde için daha farklı bir tercih düşünülebilirdi, özellikle farklı renk ve desene sahip renkli perdeler ortamı daha da hareketlendirebilirdi. Ancak sanırım Acun Bey, sadeliği seviyor.

Acun Ilıca’nın evi 3 katlı, yani tribleks daire. Dubleks ev dekorasyonu için daha önceden kaleme aldığım yazıyı okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Acun Bey’in evinden bir köşe

Acun Ilıca'nın evi

Acun Ilıca’nın evi

Acun Ilıca’nın evi oldukça farklı. Nasıl mı? Odaları tek tek gezerken gözümüze çarpan bu renk cümbüşüne sahip inanılmaz enerjik yapıdaki köşeyi sizlere aktarmadan geçemeyeceğim. Bu köşede kullanılan canlı renklere dikkat etmelisiniz.

Mavi, yeşil ve fuşya renginin birbiriyle uyumu ortamdaki dekorasyon düşüncesini oluşturmuş. Yalnız uzun bir süre ortamda durduktan sonra bu kadar renkli bir dekorasyon insanın enerjisini tüketir mi ya da yorar mı bilemiyorum, yorumu size bırakıyorum… 🙂

Acun Ilıca’nın evi ve balkon keyfi

Acun Ilıca'nın evi

Acun Ilıca’nın evi

Acun Ilıca’nın evi oldukça geniş balkona sahip desek yanılmış olmayız. Evin bir kaç odasına birden açılan balkonda bizi renkli dekoratif koltuklar karşıladı. Evin iç dekorunda kullanılan farklı ve canlı renkler balkon dekorasyonunda da kendini gösteriyor.

Acun Ilıca'nın evi

Acun Ilıca’nın evi

Acun Ilıca’nın mutfağından bir kesit. Mutfak dekorasyonu için yine hakim olan beyaz renk dekorasyonu bu sefer perde ve pufların uyumlu bir şekilde renklendirilmesiyle tamamlanmış. Oldukça ferah ve keyifli bir mutfak değil mi?

Acun Ilıca’nın evi kimin tarafından dekore edildi?

Acun Ilıca’nın bu çok beğendiğiniz ev dekorasyonunu eski eşi tarafından yani Zeynep Ilıca tarafından tasarlanmış. Ne kadar zevkli döşendiğine birlikte şahit olduk. Zeynep Hanım’ın tüm detayları göz ardı etmeden düşündüğü ve harika bir ev dekorasyonu çıkardığı ortada. Adaşımı tebrik ediyorum. Bir başka ünlünün evinde görüşmek üzere… 🙂

Acun Ilıca’nın evi galerisi

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

Sponsor
İlginizi Çekebilir
2017 Ev Dekorasyon Trendleri

2017 Ev Dekorasyon Trendleri

19 Ocak 2017
682
2016 Ev Dekorasyon Trendleri

2016 Ev Dekorasyon Trendleri

7 Mart 2016
1.933
Bunlar da var!
Çocuklar için Paletten Minik Ev

Çocuklar için Paletten Minik Ev

16 Ağustos 2015
6.661
Kokulu Sabun Nasıl Yapılır?

Kokulu Sabun Nasıl Yapılır?

23 Şubat 2017
96
Dubleks Ev Dekorasyonu

Dubleks Ev Dekorasyonu

30 Nisan 2015
9.315
Paletten Sehpa Yapımı

Paletten Sehpa Yapımı

19 Temmuz 2015
3.208